skip to Main Content
Backlink Nedir?

Backlink Nedir?

Backlink teriminin Türkçe kelime karşılığı “ Geri link “ olarak adlandırılır. Backlink terimi bir sitenin, bir başka siteden almış olduğu bağlantılara verilen isime denmektedir. Bu bağlantılar text şeklinde de olabilir görsel şeklinde de. Genel olarak Backlinkler yeni web sitelerinin ve blog sitelerinin arama motorlarında üst sıralara çıkmasına ve ziyaretçilerin sayısını arttırmaya yardımcı olur.

Geçmiş dönemlerde Footer bölümünden alınan Backlink kaynaklarının faydası oluyordu. Footer ne demek hemen açıklayalım. Html dökümanın dip bölümü anlamına gelmektedir. Bu bölümde genellikle tarih, yapımcı ve döküman hakkında bilgiler bulunur.

Günümüzde ise tanıtım yazılarının içinden verilen link çıkışlarıyla yapılan Backlink çalışmalarının daha çok faydası olduğu  gözlemlenmiştir. Tanıtım yazısının yanı sıra görsel Banner Backlink kaynaklarını da tercih edebilirsiniz.

BACKLİNK NASIL ALINIR?

Özellikle Backlink alırken websitenizin içeriği ve konusu ne ile alakalı ise ona göre Backlink almanız daha faydalı olacaktır. Ayrıca websitenizi kaliteli dizin servislerine kaydederek de Backlinl almanız mümkün. Örnek verecek olursak; Arama motoruna “dizin ekle “ diye yazıp arama yaptığınızda websitenizi ekleyebileceğiniz bir çok dizin sitesi karşılaşacaksınız. Dizin siteleri dışında sosyal imleme siteleride ücretsiz backlink alabileceğiniz platformlardır.Yayınladığınız yazıları bu siteler üzerinden de paylaşarak da Backlink alabilirsiniz…

ÜCRETSİZ BACKLİNK NASIL ALINIR?

Bu hizmeti alabileceğiniz ücretli ve ücretsiz websiteleride bulunmakta. Bu sitelere websitenizi veya blogunuzu eklediğinizde anında Backlink almış olursunuz.Fakat ücretsiz olan Backlink siteleri sürekli olarak kullanıldığında Google da dahil olmak üzeren tüm arama motorları websitenizi , çöp site olarak adlandırılan sandbox kutusuna da atabilir. Bu yüzden ayda bir veya 2 haftada bir, bu gibi websielerinden otomatik Backlink almanız doğru olacaktır.

 BACKLİNK FİRMASI REHBER SİTELERİ

Firma Rehber Siteleri ve dizinlere kayıt yeni açılan veya eski bir siteniz olsun sitenizin seo çalışması aşırı önem taşımaktadır. Arama motorları daha güncel ve trafik veren site çıkışlarına dikkat ederler.

Sitenizin firma rehberi veya firma dizinleri denilen toplistlere kaydının olması önemlidir. Sitenizi toplist ve dizinlere kayıt ettirerek, sitenize trafik oluşturabilirsiniz.

Firma Rehber siteleri, sektör ve bölgelere göre firmaları sıralayan fihristlerdir. Bu dizinlere sitenizi ve firmanızın iletişim bilgilerini eklediğinizde kayıt olduğunuz dizin kullanıcıları sitenize yönlendirilecektir.

Websitenize ücretsiz backlink almak istiyorsanız aşağıdaki adresler şuan için en iyi ücretsiz ve otomatik olarak alabileceğiniz siteleridir;

http://marketingblogonline.com/autobacklinks/

http://www.onewayseolinks.com/

http://www.china-printing.org/free-backlinks.php

http://www.free-web-submission.co.uk/backlinkfree/

BACKLİNK FİRMA REHBERLERİ ÖNEMLİ Mİ?

Evet bu rehber siteleri kayıtları önemli, ancak pagerank değeri olmayan çöp sitelere kayıt olmanızın çok bir avantajı olmayacaktır. Profesyonel olarak özenle eklemeli veya bir ajans ile anlaşarak web sitenizin bu dizin kayıtlarına düzenli olarak eklenmesini sağlayabilirsiniz.

Back To Top
×Close search
Ara