skip to Main Content

Creative Ajans Ne Demek?

Creative Ajans; kimsenin aklına gelmeyeni yapan,çılgın ve değişik fikirler üretebilen ve yaratıcılık bakımından çokça gelişmiş olan kişilerin meydana getirdikleri yerlerdir.

Sıradan ajanslar müşterilerinin verdiği bilgiye ve isteğine  göre iş yaparken, Creative Ajans firmaların, markaların, yöneticilerin ve müdürlerin aklına gelmeyen yapamayacakları işleri yaparlar. Bu çalışmalarla da sevgili müşterilerini de daha ileri seviyelere taşımış olurlar.

Dijital dünyada yaşadığımız şu dönemde reklam ve planlama yapan ajansların yerini yeni tür ajanslar almaya başlamıştır.

Sosyal medya ajansı, mobil pazarlama ajansı, dijital ajans gibi birçok tür ortaya çıkmışken, Creative Ajanslar bu ajanslar arasından kurumsal sektörde en çok konuşulan ve rağbet görenler oldu. Sektörün öncü markaları özellikle creative bütçelerini günden güne daha da fazla açmaya başladı.

Creative Ajans Ne Yapar?

Creative Ajanslar özellikle sosyal medyada ve internette virüs gibi yayılacak ürünler yaratmakla ünlülerdir. Onlar beklenmedik bir şekilde tüketiciyi şaşırtırlar ve genellikle yarattıkları ürün sayesinde markalara kısa ve uzun vadede hem word of mouth hem de viral yaratacak gücü toplarlar.

Kısaca anlatmak gerekirse Creative Ajanslar; Videolar, online oyunlar, yarışmalar, kampanyalar ve hiç denenmemiş stratejileri kullanarak, tüketicinin sevmediği geleneksel reklamcılığı alıp, çok farklı bir platforma dönüştürerek, tüketicinin reklam ürünlerinden zevk almasını, paylaşmasını ve konuşmasını sağlarlar.

Ayrıca Creative Ajansların bir diğer önemli yanı ise klasik giyim tarzının değilde, çalışanların kendilerini rahat hissedecekleri giyim tarzı olmasıdır.

Creative Ajans Hizmetleri

Creative Ajanslar interaktif ajansların verdiği hizmetler haricinde; marka danışmanlığı yapar, marka danışmanlığı firmanın ihtiyacı olan analiz ve hedef kitle doğrultusundaki tüm fikir ve tasarımların bütünüdür.

Creative Web Tasarım Hizmeti; Kurumsal veya herhangi bir markanın interaktif ortamda tanıtılması ve ihtiyacı olan web yazılımların üretilmesidir.

Web Tasarım Seo Hizmeti ve İnteraktif Reklam; marka için oluşturulan web tasarım projesinin internet ortamında tanıtılması ve duyurulması çalışmalarının tümüdür. Bu çalışmaların başında, arama motoru optimizasyonu seo, ve adwords reklam çalışması geliyor. Diğer taraftan sosyal medya, viral reklam vb. diğer reklam fikirlerinin oluşturulması ve hayata geçirilmesi de creative ajansların görevidir.

 

Back To Top
×Close search
Ara