skip to Main Content

Seo Uyumlu Makale Nasıl Hazırlanır?

Sosyal medyadaki gelişmelerden dolayı sanki Seo çalışmaları askıya alınmış gibi gözükse de Google’ın son olarak yaptığı hamle ile Seo’nun yine eski popülaritesi korunmuş oldu. Sanırım hepimiz SEO Uyumlu Makale” kelimesini birçok defa duymuşuzdur. Peki “ Seo Uyumlu Makale Nasıl Hazırlanır? 

Bu konu hakkında yazmamın sebeplerinden biri de websitesi olan tüm arkadaşların Seo çalışmaları yapmalarıdır. Big Boss Google’ın son güncellemesinden önce kaliteli backlink alan siteler değerli sayılır ve üst sıralarda hemen yerini alırdı. Ancak şimdi her şey tamamen farklı Google Panda güncellemesinden sonra yazılan içeriklerde en az backlink kadar önem taşıyor.

Seo Uyumlu Makale Yazarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Makele yazmaya başlamadan bir kağıt üzerine planlamanızı yapıp, nasıl bir yol izleyeceğinizi belirlemelisiniz. Araştırma yaparken arama motorlarından ve Google Trends’ten yardım alabilirsiniz. Şonuçta yazımızı değerlendirecek olan konunun ve seçilen anahtar kelimenin ne kadar sıklıkta arandığı olacaktır.Makale yazımlarından tutunda, içerik planlamasına kadar her şeyin Seo üzerinden plandığını asla unutmayın. Seo sadece arama motorlarını düşünmek değil, ilk öncelikle ziyaretçiler ve rahatlığı, ardından site içi uyum son kriter olarak Seo planlamaları olmalıdır.

Gelelim daha sonraki aşamalar :

– En önemli başlangıç noktası anahtar kelime analizi yapılmasıdır. Doğru anahtar kelimeyi tespit ederek makalenizi bu kelime doğrultusunda yazmalısınız.

– Seçilen anahtar kelime hakkında konuyu belirlemelisiniz.

– Makalenizi gelişi güzel değil! Bir kurgu içinde yazmalı, giriş- gelişme ve sonuç  aşamalarını da göz önünde bulundurmalısınız.

– Konumuz belirlendiğine göre şimdi sırada alt başlıkların belirlenmesi var. Örneğin; anahtar kelimeniz kış kelimesi. Ana başlık “kışın neler yapmalıyız?” olsun. Buna bağlı olarak alt başlığı “kış mevsiminde hastalıklardan korunmak için neler yapılır?“ şeklinde alt başlık kullanabilirsiniz. Alt başlıklar makalenin gidişatı ve okunabilirliği açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Alt başlıkları yazınızın gidişatına göre 2 veya 3 tane olarak belirleyebilirsiniz.

– Şimdiye kadar yapmış olduğumuz tüm aşamalar sitemizin ziyaretçilerini düşünerek yaptığımız çalışmalardı. Şimdi ise yazımızı arama motorlarına uygun hale getirmeliyiz. Anahtar kelimelerinizi yazılarınızda uygun yerlerde (bilgi verici cümleler içerisinde) kullanarak yerleştirin.

 

Back To Top
×Close search
Ara