skip to Main Content

Seo Uyumlu Makale Yazmak

İnternetteki her projenizin başarısı unutmayın ki Google’a bağlıdır. Ancak Google’a da bir yazılım gözüyle bakmadan daha başarılı olacağınızıda unutmayın! Google mühendislerinin sürekli algoritma güncellemesi yapması biz insanların tabii ki yararına çünkü; bu sayede Makale yazan herkes bir haberci mantığıyla hareket ederek doğru, güncel ve yararlı bilgiler hakkında bilgiler toplayıp yazıyor. Eğer yazdığınız Makale saçma sapan ve gereksiz bilgilerle doluysa Google sizinle ilgilenmez. Ayrıca sadece Seo kurallarına uymakta yeterli olmayacak. Çünkü sizin yazınız gibi bir çok yazıyı ele alıp değerlendiriyorlar ve ona göre hangi yazı daha iyi ise onu kabul ediyorlar.

Örneğin; Algoritma Maddelerinden biride şöyle : “ Seo Uyumlu Makaleniz için içerik en az 300 kelime içermektedir. ” Eğer bir ziyaretçi ziyaret ettiği bir sitede 3 dakikadan az kalıyor ise” Google bu ziyaretçinin siteden yararlanamadığını düşünerek hareket eder.

Bu sebepten dolayı Google bir çok araştırma yaptıktan sonra 300’den az kelimeli makalelerin yararlı olmayacağı kanısına varmıştır.

Seo Uyumlu Makale Yazarken Uyulacak Kurallar :

Başlık Bölümü : Başlık anahtar kelimeyi içermeli, Başlık anahtar kelime ile başlamalı, Başlık en az 3 kelimeden oluşmalı, başlık en fazla 66 karakter olmalı.

Bağlantılar : URL Anahtar kelimeyi içermelidir.

Meta Bölümü : Açıklama kısmı anahtar kelime içermeli ve anahtar kelime ile başlamalı, Açıklama bölümü en fazla 160 karakterden oluşmalı. Etiketler anahtar kelimeyi içermeli.

Makale içi başlık Bölümü : Anahtar kelimede H1 Etiket kullanılmalı. H1 Etiket anahtar kelime ile başlamalı. Anahtar kelime H2 Etiketi ve H3 Etiketi ile kullanılmalı.

İçerik Bölümü :  Yazılan içeriğin en az 300 karakter olması gerekir. İçerikteki anahtar kelime oranının % 4.0 ila % 5.5 olması gerekir. Fazla olursa gereksiz ve anlamsız olacaktır. Anahtar kelime içeriğin ilk 50 ile 100 kelime arasında olması gereklidir. Koyacağınız resimlerin en az 1 tanesinin alt etiketi anahtar kelime içermelidir.

Anahtar kelimeniz kalın, italic ve altı çizili olarak içerikte yer almalıdır.İçeriğinizde anahtar kelime ile linklenen 1 giriş 1 de çıkış linki olmalıdır. Anahtar kelime içeriğin son 50 ile 100 kelimesi arasında da bulunmalıdır.

Bu bilgileride anca deneme ve yanılma yöntemiyle edinebilirsiniz. Ben öyle yaptım açıkçası, tabii ayrıca başka bu konu hakkında yazı yazan arkadaşlarımızında yazılarını okuyarak bilgi edindiğimide söylemeliyim.

 

Back To Top
×Close search
Ara