skip to Main Content

Web Tasarım Hizmeti

Web tasarım hizmeti almak istiyorsanız hizmet alacağınız web tasarım ajansı veya web tasarım firmasını çok iyi seçmeniz gerekmektedir. Amatör bir firma ile çalışırsanız basit ve amatör bir hizmet alırsınız. Profesyonel bir web tasarım ajansı ile çalışmanız halinde ise creative bir işin dışında ise iş bitiminden sonra talep edeceğiniz teknik destek de kusursuz bir hizmet alabilirsiniz. İş bitiminden sonra alacağınız destek iş sürecindeki kadar önem taşımaktadır. Amatör bir firmada en basit güncelleme günler sürerken kreatif ajanslarda ise dakikalar içerisinde halledilebilir.

Web tasarım ajanslarında veya creative agency olarak tabir edilen kreatif ajans için web tasarım fiyatları freelance çalışanlara göre biraz külfetli olsa da alacağınız hizmetin memnuniyetinden ve müşteri geri dönüşlerinden sonra ödediğiniz fark ortadan kalkmış olacak. Bu durumu örneklemek gerekirse freaalance çalışanlarla aldığınız hizmet Doğan, Tofaş marka araç konforunu sağlarken kreatif ajansdan aldığınız hizmet ise Bmw, Mercedes konforu vermektedir. Sanırım bu verdiğim örnekle de profesyonel ve amatör hizmet farkını anlatmış bulunmaktayım.

Web tasarım hizmeti alırken trend tasarımları veya web tasarımda popüler olan konuları siz bilmeseniz bile ajansınızın sizi yönlendirmesi gerekmektedir.

2013 yılından sonra öne çıkan full page tasarımlar 2015 yılında da daha bir gelişmiş hali ile varlığını korumaktadır. Kullanıcı tarafında daha büyük bir etki bırakan full page tasarımlar da home page alanının tamamını reklam vitrini olarak kullanmak mümkün. Bu sayede anasayfanız da öne çıkmasını istediğiniz ürün görsellerinizi sergileyebilir veya hedef kitlenizin duymasını, bilmesini istediğiniz kampanyalarınızı duyurabilirsiniz.

2015 de yaygınlaşan görsel show olarak adlandırabileceğimiz tasarımsal öğelerin diğer önemli bir kısmı ise renk algısı. Sektörünüze, hedef kitlenize uygun seçilen doğru renkler ile web sitenizde ürünlerinizi vb. öğelerinizi daha dikkat çekici bir hale getirebilir tüm gözleri bir anda üzerinize çekebilirsiniz. Renk analizi kampanyalar, satış hedefleri, ilgili kitleyi üzerine çekebilmek gibi konularda çok büyük önem taşımaktadır. Bu sebepten kampanyanızı oluşturmadan önce bu gibi inceliklere dikkat etmek gerekmektedir.

Web sitenizde duyuracağınız kampanyanızı sosyal medya aracılığı ile de duyurmanız gerekmektedir. Web siteniz sosyal medya sitelerine link çıkışı yapabileceğiniz gibi aynı şekilde sosyal medya sayfalarından da web sitenize link girişi sağlayabilirsiniz. Bu sayede internet reklamcılığı ile de daha fazla hedef kitle ile iletişim kurabilirsiniz.

 

Back To Top
×Close search
Ara