skip to Main Content

Web Tasarım Nasıl Olmalı?

Web Tasarım

Firma ve şirketlerin kurumsal kimliğinin yansıtılması ve tanıtılması amacıyla yapılan  faaliyetlerin gerçekleşmesi, ulusal ve uluslararası ortamda yayınlanan online sistemlere web sitesi ve bu web sitelerinin oluşturulma aşamasına da Web Tasarım denir. Web Tasarım interaktif dünyada kendi başına bir uzmanlık alanı haline gelmiştir.

Web Tasarım  yaparken  bir fikir bulup, o fikrin üzerinden hayalgünüzün de eşliğinde tasarımlarınızı hayata geçirirsiniz.Bir Tasarım yapmadan önce neler hakkında yapacağınızı belirleyip, ona göre stratejinizi belirlemelisiniz. Web Tasarım işi ayrıca sabır gerektiren zor ve bir o kadar farklı bir iştir.

Web Tasarım Nasıl Olmalı?

Firmanızın hitap ettiği müşteri portföyüne göre hazırlanmış renkler ve grafiklerde, uyum içinde olmalı en önemliside daha önce yapılmamış olup tamamıyla size anlatmalı. Tüm internet kullanıcıları çok çabuk sıkılan ve hemen herşeye hızlı erişim sağlamak isteyen kişilerden oluşur.

Web siteniz müşterinizi etkilemezse eğer, emin olun kullanıcılarıda etkilemeyecektir. Yapılan GOOGLEanalizlerine göre kullanıcılar girdikleri sitede 3 dk kadar veya daha fazla vakit geçiriyorsa bu site başarılı kabul edilir. Sitenin yazılımı ne kadar iyi olursa olsun, tasarımı kötü ise o site çöp olmuştur, yani hiç bir işinize yaramaz. Kullanıcı dostu arayüz hazırlamak için hedef kitle analizi, renk analizi, kullanıcı analizi yapılarak etkin bir yol çizilmeli ve tasarlanmalıdır.

Web Tasarım Kuralları :

  • Websiteniz hızı çok iyi olmalıdır. Açılmak istenen sayfalar kullanıcının önüne hemen gelmelidir.
  • Yeni nesil web tasarım yapılmalı. Responsive entegreli olup, ıpad ve akıllı telefonlarda rahatça kullanılabilmeli.
  • Online satış yapan e-ticaret sitesi ile en az ekip ile ürünlerinizi satabilir ve yeni satış stratejileri kazanabilirsiniz.
  • Kalın kalın katalogların hem maliyeti yüksek hemde müşteriye ulaştırılmasıda ayrı bir külfettir.Bunun yerine interaktif katalogları sitenize entegre ederek hem kolay hemde daha az maliyetli olacaktır.

Here is a collection of places you can buy bitcoin online right now.

Back To Top
×Close search
Ara