skip to Main Content

Web Tasarım Fiyatları

Web Tasarım Fiyatları günümüzde çok farklı olmakla beraber firmalarında bu konuda pek çok seçeneği bulunmaktadır. Tasarımı yapacak ajansı seçerken dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri de firmanın verdiği hizmetlerdir. Web tasarım firmanızı seçerken tasarım aşaması sırasında ve sonrasında verdiği desteklere, hizmetlerine bakmalıyız. İnternet siteleri oldukça çeşitlidir. Kişiler için özel bloglar, kurumsal siteler ve ticaret siteleri oluşturulmaktadır.

Unutmayınki çıkacak veya istenen işe göre Web Tasarım Fiyatları değişiklik gösterir.

Web Tasarım Fiyatları, belirli kriterlere göre baz alınmaktadır. Bir site ne kadar çok işçilik ve uğraş istiyorsa fiyatlarda bu yönde değişecektir. Eğer anlaştığınız firma sizin talep ettiğiniz site ile çok fazla uğraşmak zorunda kalmamış ve zamanının küçük bir kısmını harcayarak bu sorunu çözmüş ise ödeyeceğiniz  Web Tasarım Fiyatınız düşük olacaktır. Ancak bilinmelidir ki bazı standart siteler vardır. Bunlar hazır siteler olarak da geçmektedir üzerlerinde bazı iki üç değiştirme yapılır ve müşteri için azda olsa kişiselleştirilerek müşteriye verilir bu sitelerin çok fazla özgün olmasını beklemeniz mümkün değildir. Bu siteye benzer site kullanan birçok kişi olduğu için zaman zaman başka siteleri çağrıştırması normal olacaktır.

Son derece büyük uğraşlarla hazırlanan siteler orijinal ve özgün bir şekilde hazırlanmışsa büyük bir emek sonucunda ortaya konmuş demektir. Kişiler özgün bir siteyi ortaya çıkarabilmek için üzerinde en az bir hafta ile on gün arası çalışmak zorundadır.

Bu durum web sitesinin fiyatının yükselmesine neden olur çünkü; bambaşka bir ürün meydana getirilmiştir.

Fakat bazı firmaların farklı tekniklerle özgün siteler oluşturduğu ve fiyatları düşük tuttuğu görülmektedir. Bu o firmanın kullandığı kısa yollar olduğunu göstermektedir.

Peki, bir sitenin fiyatını hangi unsurlar etkiler? Web siteleri karmaşık bir şekilde oluşturulmakta ve zaman almaktadır. Birçok kod ve birçok yazılım programlarının usta bir şekilde kullanıldığı her tasarım yüksek fiyata satılır. Eğer ustaca hazırlanmış bir site alırsanız sitenizin yazılım açıkları daha az olacak yeniden masraf yapmanız gerekmeyecektir. Eğer fazla para harcamadan bir site alırsanız herkesin kullandığı bir siteden yararlanıyor gibi olmanız kaçınılmazdır.

 Web Tasarım Fiyatları  800 TL’den başlayıp 60.000 TL’ye kadar çıkabilir. En uçuk olan rakamlarda bilinki creative yani tasarımsal olan  islerdir.

 

Back To Top
×Close search
Ara